Özgür Özel’den Erdoğan’a ‘Demirtaş’ cevabı

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, KKTC’nin 40. Kuruluş Yıl Dönümü törenlerine katılmak ve bir dizi temas için, tarifeli uçakla Ankara’dan Lefkoşa’ya gitti.

Resmi geçit töreninin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Özgür Özel, Erdoğan’ın bugün partisinin Meclis’teki grup toplantısında yaptığı açıklamalara yanıt verdi.

Özel, Erdoğan’ın “Darbe olsa CHP destekler” sözüne ilişkin, “İkisi de eşittir, ben de Yargıtay’ın tarafındayım’ derseniz sizin tarafınız darbenin tarafıdır, galiba siz darbenin başısınız” dedi.

‘UYKULARINI KAÇIRDIĞI ÇOK BELLİ’

Özgür Özel, genel başkanlık yarışını kazandığı kurultayda yaptığı konuşmada cezaevinde tutulan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’a selam göndermesine ilişkin Erdoğan’ın “Aktörler değişti, genel başkanlar değişti ama CHP’nin faşist kodlarında hiçbir değişiklik olmadı. Değişim dediler, yenilenme dediler. Ama kurultaylarında Selosundan Kavalasına tekmiline birden selam çaktılar” sözlerine şu cevabı verdi:

“CHP’deki değişimin uykularını kaçırdığı çok belli. Esas değişim iktidarda yaşanacak. Biz cumhurbaşkanını değiştireceğiz. Endişelenmekte haklı. Abdullah Öcalan’dan medet umacağıma Selahattin Demirtaş’a yapılan hukuksuzluğu eleştirmek çok daha izah edilebilir bir şeydir. Demirtaş bir partinin genel başkanıyken gözaltına alındı, cezaevine konuldu ve çok sayıda hak ihlali kararlarına rağmen orada tutuluyor. Halbuki kendisi 40 bin kişinin katili Abdullah Öcalan ile mektup arkadaşlığı yapmaktadır.”

‘ÇİRKİN ÜSLUBUYLA BAŞ BAŞA BIRAKMAYA DEVAM EDECEĞİZ’

Özgür Özel, Erdoğan’ın ‘Genel başkan mı yoksa emanetçi mi belli değil’ sözüne ise, “Atatürk’ün emanetine sahip çıkıyorum. Atatürk’ün bir emaneti de cumhurbaşkanlığı koltuğu. Onu geri almak için de gün sayıyoruz. Kullandığı hakaretler duyduğu endişeden dolayı. Biz kendi yolumuzda yürümeye, Erdoğan’ı da çirkin üslubuyla baş başa bırakmaya devam edeceğiz” diyerek yanıt verdi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x